Answer:
2/8, 3/12, 4/24, 5/20, 6/24, 7/28, 8/32, 9/36, 10/40, etc.
Step-by-step explanation:
Answer:
each bag of candy is $6.00
Step-by-step explanation:
1 bag would cost $6.00
1×$6.00=$6.00
6 bags × $6.00 = $36.00
Answer:
The correct answer is B.
Step-by-step explanation:
There is no clear rule regarding the relationship with these numbers. So it is not linear.
Good Luck!
Idk! Is there a picture to show us?
1 1/8 square feet
1 4/5 • 1 5/8 = 9/8
9/8 reduces to 1 1/8
I hope this helps you :)