1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
VARVARA [1.3K]
2 years ago
7

what is an equation in point-slope form of the line that passes through the points (4, 5) and (-3, -1)???

Mathematics
1 answer:
Vikentia [17]2 years ago
7 0
Are you mrs woods class or sumn
You might be interested in
What is 64x12 – 1,000 written as a difference of cubes?
Anarel [89]
64x12-1,000 written as a difference of cubes is (4x4)3-103
5 0
2 years ago
The isosceles triangle has a base that measures 14 units.
Basile [38]

Answer:

Between 7 and 14

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Which graph represents the function y = 4?<br><br> A) A <br> B) B <br> C) C <br> D) D
hram777 [196]

Answer:

D

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
(2x^3+6x-1)+(3x^2-7x)
Neporo4naja [7]

Answer:

2x^3+2x-1

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Kevin is 3 years older than Daniel. Two years ago, Kevin was 4 times as old as Daniel.
goldfiish [28.3K]

Answer:

B is the correct answer

Kevin is K

Daniel is D

Now: K

K = D + 3

3 years ago:

K - 2 = 4(d - 2)

<h2>YOURE WELCOME, PLEASE MARK AS BRAINLIEST AND FOLLOW ME ❤️❤️</h2>

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What's the difference between a factor and a multiple?
    14·2 answers
  • Find the larger share when Rs 1640 is divided in the ratio 3:5
    11·1 answer
  • Maths help please!!!!!! trigonometry
    15·1 answer
  • Bobby filled a bucket with 5/6 gallon of water and 1/12 gallon of juice. What
    6·2 answers
  • A dance instructor earns $75 for teaching 3 classes. The instructor receives a 10percent raise Enter how much the instructor ear
    6·2 answers
  • Please help. Find the area of the following shape
    14·1 answer
  • 5.2 divided by blank =0.052​
    15·2 answers
  • In y=x+b,what is the slope<br>and how you know​
    11·1 answer
  • Why isn’t there anyone helping for chemistry I need this by literally tomorrow morning before 8:30 ;-;
    13·1 answer
  • A store sells 6 T-shirts for $58.20. What is the unit cost per T-shirt?
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!