12 x (4.2 x 10^6) =
5.04 x10^7
=<span>5.04x^</span>10000000
365........................
(josue) 16.8/7 = $2.4 per lb
(ricardo) 12.75/5 = $2.55 per lb
ricardo is incorrect because if you solve for the price per pound ( price/amount ), josue paid $2.40 for each pound of pretzels while ricardo paid $2.55 per pound. ricardo ended up paying more.
(f +G) means to add the two equations together:
5x - 2 + 2x +1
5x + 2x = 7x
-2 + = -1
Answer is C. 7x-1
Answer:
a.
Step-by-step explanation:




I hope this help you