1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Svetllana [295]
3 years ago
9

Where do you find the solution to a system of liner equations??

Mathematics
2 answers:
oksano4ka [1.4K]3 years ago
7 0

Answer:

The intersection of both lines.

S_A_V [24]3 years ago
5 0

Answer:

The intersection of both lines.

Step-by-step explanation:

You might be interested in
0. What is the result of the<br> transformation below?<br> (x, y)=(-x,y)
forsale [732]

Answer:

a reflection over the x-axis

Step-by-step explanation:

say you plotted (1,1) and the plotted (-1,1). The result would be a reflection over the x-axis.

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
jen thought of a number. she called her number k. she subtracted 34 from her number, multiplied the result by 9, and she got 72.
sattari [20]
(k - 34) x 9 =72
k - 34 = 72/9
k - 34 = 8
k = 8 + 34
k = 42
5 0
3 years ago
Can someone help please?????
frutty [35]
The answer is 13 you have to add the top and bottom
8 0
3 years ago
Please help meeeeeee.
ruslelena [56]
The perimeter represents the amount of wood needed and the area represents the amount of class needed.  

so 2*(2/3) +  2(2) = 4/3 + 4= 4 4/3 or 5 1/3 wood is needed for the border.

for the mirror, you will need the area= 4/3 * 2 = 8/3 sq yds or 2 2/3 sq yards is needed.

6 0
3 years ago
How does the graph of the function f(x)=2x^3 - 1 differ from the graph of its parent function?
SOVA2 [1]

Answer:

here you go

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Other questions:
  • A retailer planned to buy some computers from a total of sh 1800000. Before the retailer could buy the computers the price per u
    14·1 answer
  • What is the value of×
    15·1 answer
  • Jane runs 6 miles in 44 minutes. At the same rate, how many minutes would she take to run 9 miles?
    5·1 answer
  • Janice can ride her bike 4 miles in 30
    5·1 answer
  • PLEASE HURRY <br> Solve for x. 2x+5=4+9
    13·2 answers
  • Please help 100 points and Brainlist
    15·2 answers
  • A 24 lb. bag of dog food sells for $10.56. What is the unit price per pound?
    8·2 answers
  • For a unit circle determine the ordered pairs that are associated with any angle that has a reference to 30 degrees?
    10·1 answer
  • Whats the answer lol
    10·2 answers
  • 1/2 x + 13 = 9 (x Is Variable)
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!