9/10 = x/13. Solve for x. X = 11.7.
Your answer would be 11.7oz. Hope this helps
Answer:
qasdddddfghjklkmnbvcxzaqwertyuioikjhgbvfcxdgfcgvhgyjfthdgfcvnbhnjkhbjgcfd b
The answer should be 101.
15.50 for 6 lbs......15.50/6 = $ 2.58 per lb
Example of Roots of Complex Number
(64)1/6={2cis(60k)∘} for k=0,1,2,3,4,5.