1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Sloan [31]
2 years ago
14

GIVING OUR BRAINLIEST HELP ME PLEASE !! 10 PTS!

Mathematics
1 answer:
Ira Lisetskai [31]2 years ago
7 0

Answer:

the second one

Step-by-step explanation:

You might be interested in
What is the area of 4 1/2 feet wide and 6 1/2 feet long
Vaselesa [24]

Answer: 29 1/4

Step-by-step explanation:

Multiply and simplify to 29 1/4

6 0
3 years ago
If i have 7 brownies and i need to feed 5 people
Alina [70]

each person gets 1 brownie with 2 left over.

(dividing with remainders)

each person gets 1.4 brownies

(dividing with decimals)

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Show that if we are given the odds against an event w as a:b, the probability of not w is
Assoli18 [71]
You simply switch the odds, the answer would be b:a
7 0
3 years ago
how many solutions does this equation have 15x-5 3=5x+4 a no solutions b. exactly one solution c. exactly two solution d. infini
velikii [3]

Answer:

one solution! & that would be be 57/10. hopefully that's correct.

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
5 times what thousandths equals 0.045?
notka56 [123]
.009 is the answer to this equation
7 0
3 years ago
Other questions:
  • Number 7 using algorithm
    7·1 answer
  • A chi-square test for independence with 10 degrees of freedom results in a test statistic of 18.21. Using the chi-square table,
    7·1 answer
  • a frog made three jumps. The first was 12 5/6 inches. The second jump was 8 3/6 inches.the third jump was 15 1/6 inches. What wa
    7·1 answer
  • Solve the system <br><br> <img src="https://tex.z-dn.net/?f=%5Cleft%20%5C%7B%20%7B%7By%5E2-26%3D-x%5E2%7D%20%5Catop%20%7Bx-y%3D6
    15·1 answer
  • TALK TIME: <br> 1/4 hour : $0.75 <br> What is the unit rate in dollars per hour for Talk time ?
    9·2 answers
  • Help I need answer quickly
    12·1 answer
  • Guys pls help me ASAP​
    11·2 answers
  • 4 movie tickets cost $48. At this rate with is the cost of 1 movie tickets
    9·1 answer
  • The vertex of a parabola is (3,-2) and another point on the parabola is (2,3) find the equation of the parabola in vertex form
    6·1 answer
  • What are the four functions that are increasing on the interval
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!