Answer:
22.4/33.6
Step-by-step explanation:
hope this helpsss
Answer:
$440
Step-by-step explanation:
You need to find the unit rate by dividing how much he earned (88)by how many hours he worked (8) which equals $11 per hour.Then you take the unit rate (11) and multiply it by 40 which equals $440.
Each pound of peachs costs $2.10.
($4.20 ÷ 2)
Therefore five pounds of peaches would be $10.50.
($2.10 × 5)
Answer:
the answer is -16
Step-by-step explanation:
neagative 16
Answer:
i can't do that I don't know how I'm sorry