Answer:
6.63
Step-by-step explanation:
Cost of 11 oranges = 4.29
Cost of 1 orange = 4.29/11 = 0.39
Cost of 17 oranges = 0.39*17 = 6.63
Answer:
y + 2 =
(x - 1)
Step-by-step explanation:
The equation of a line in point- slope form is
y - b = m(x - a)
where m is the slope and (a, b) a point on the line
y - 4 =
(x - 3) ← is in point- slope form
with slope m = 
Parallel lines have equal slopes, thus equation of parallel line
with m =
and (a, b) = Q(1, - 2) is
y - (- 2) =
(x - 1) , that is
y + 2 =
(x - 1)
8 hours is twice as many as 4:
Multiply the number of windows in 4 hours by 2:
32 x 2 = 64 windows in 8 hours
Answer:
A. N and Q
Step-by-step explanation:
Look at the order of the triangles: MNL and PQR
MNL and PQR
They are both ordered in the middle, whereas others like M and Q are not. For example, M is ordered first and Q is middle.
N and Q match - The correct letters will always align in the order