1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
yaroslaw [1]
2 years ago
15

The cost of 3 scarves is $72.75. What is the unit price?

Mathematics
1 answer:
sergejj [24]2 years ago
3 0

Answer:

$24,25

Step-by-step explanation:

72.75 ÷ 3 = 24,25

You might be interested in
Function 1: y = 4x + 5
Elena-2011 [213]

Answer:

B

Hope this helps!

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help me thank you
andre [41]

Answer:

Its the last one

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Marking Brainlist 7-9g+3g
coldgirl [10]

Answer:

7-6g

Then you do the 1 step equation.

Divide both sides by 6.

1.16=g

I'm not sure if it's right.

5 0
2 years ago
The grass in Jamie’s yard grew 16 centimeters in 10 days. Kit was growing at a constant rate how many days did it take the grass
lapo4ka [179]
0.625 day to grow 1 cm.

16/10 = 1.6 cm in day.


I hope that help ✌️
7 0
2 years ago
the height of two is recorded after 1, 2, and 3 weeks as shown in the graph at the right. which plants' growth represents a prop
vagabundo [1.1K]
For the more amount of the time the larger it will grow.
6 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the equation of the line that passes through (0,3) and (-5,3)
    14·2 answers
  • Factor x3 – 4x2 + 7x – 28 by grouping. What is the resulting expression?
    11·2 answers
  • The larger of two numbers is 11 more than twice the smaller. The sum of the is 1 less than seven times the smaller. Find the num
    11·1 answer
  • Solve the system of inequalities: a) .4x−1≤0 <br> 2.3x≥4.6
    5·1 answer
  • Are the triangles congruent? If so, how do you know?
    6·2 answers
  • Plz just give the eqution.
    11·1 answer
  • Can someone please help me! I don’t understand how to do this!
    5·2 answers
  • Emily earned $45.50 for 6 hours of work. Harrison
    7·1 answer
  • Appreciate it if u answer the question thx
    14·1 answer
  • Solve 5x = 2 written a afrction inits simplest form
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!