Answer:
48
Step-by-step explanation:
6(miles per day) * 8(days) = 48
Well i did this in my notes and i found this
So what we do first is find out the cost per foot which is 305÷154=1.9805194805194805195
Then we find out the area of the second rug which is 288 feet and multiply that by the cost 1.9805194805194805195. We then get 1.9805194805194805195x288=570.38961038961038961
Answer:
1.
Q- acute
R- right
S-acute
2.
- QRS is a right triangle because it has a small square at the right angle.
hope this helps!
Step-by-step explanation: