Answer:
4x
Step-by-step explanation:
Answer:
i don' think you can
Step-by-step explanation:
Since the jar is 12 ounces, we want to find the price when it is one ounce. We do this by dividing the price, $3.60, by 12:
3.60/12 = 0.3
So, the answer is $0.30/oz, or (B).
Answer:
Only Jude
Step-by-step explanation:
To show 28 x 2 we show 14 x 2 x 2
The x would be cancelled out in this process so x *x would work to enable a product of 56.
N=d-2
q=n+d =>q=(d-2)=q=2d-2
25q+5n+10d=525
replace q and n with d
25(2d-2) +5(d-2)+10d=525
50d-50+5d-10+10d=525
65d=585
d=9
n=7
q=16