1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
hodyreva [135]
3 years ago
10

What are the zeros of the function below? Check all that apply

Mathematics
1 answer:
vovangra [49]3 years ago
3 0

Answer:

-7. is the answer so tick it mark me brainlist

You might be interested in
A 3-pound box of grapes costs $12.00. What is the price per ounce?
AysviL [449]

Answer:

$2.64

Step-by-step explanation:

I hoped I could help you!!

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Ok guys i need some help
Strike441 [17]
Hello!

The surface area is the area of all of the shapes on the net added up. First we will find the area of the two triangles.

A=0.5bh
A=0.5(3·6)
A=0.5(18)
A=9

Since there are two triangles we double this area, giving us 18.

Now let's find the length of the two side rectangles.

7(4)=28
28+28=56

Now to find the middle rectangle.

6(7)=42

Now we add up all of the area to find the surface area.

42+56+18=116

The surface area is 116 cm².

I hope this helps!
5 0
3 years ago
A man is 37 years old and his child's age is 8. How many years ago was the product of their ages 96?
nexus9112 [7]

man is 37 years old and his child's age is 8. How many years ago was the product of their ages 96?

c0me g00.gle me.e. t

sub-mqgc-jtm

girl only

5 0
3 years ago
Can you guys please help me get the right answer I already got one wrong I can’t get another wrong!❤️
katrin2010 [14]

Answer:

C. The area is 900 square feet

Step-by-step explanation:

A square has four equal sides, and if one side is 30 feet then all sides are 30 feet. The formula for a square is A=s2

A=30 squared

A=900 square feet

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
A store sells milk in 8 ounce cartons for $1.12. What is the unit price per ounce of milk
Kruka [31]

Answer:

$0.14 per ounce

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Other questions:
  • A half liter of milk is how many milliliters
    12·2 answers
  • Below are two parallel lines with a third line intersecting them.
    7·2 answers
  • Based on her recipe, Elena knows that 5 servings of granola have 1750 calories
    5·1 answer
  • Find the slope of the line that passes through the points (5,3) and (6,9)
    12·1 answer
  • 40 POINT WORD PROBLEM FOR HW
    7·2 answers
  • Name the property the equation illustrates.
    8·2 answers
  • Move the numbers to the blanks to order them from least to greatest value.
    6·2 answers
  • Cindy runs 13 blocks to the park and 13 blocks back home every day. If she does this 4 days, how many blocks will she run?
    11·1 answer
  • Find the area of the given triangle.
    11·2 answers
  • Question 4 of 10
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!