Answer:
You will save $2 if you buy from Picture Perfect Pizza instead of Pizza Outpost.
Step-by-step explanation:
First we need to find the unit rate of each pizza from each pizza place.
Picture Perfect Pizza: $3÷2 = $1.50
Pizza Outpost: $7÷4 = $1.75
Picture Perfect Pizza: $1.5 * 8 = $12
Pizza Outpost: $1.75*8 = $14
10. x*x + 10x + 21 = x + 3 * length
11. x*x + 2x - 8 = x + 4 * breadth
This is the expression bro!
100% sure
Plz mark me brainliest
X = {3.898979486, -5.898979486}
x = {3.9 x -5.9}
As you can see, every time x increases by 2, y decreases by 5.
So, we have
