1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Volgvan
2 years ago
7

The value of the fraction 3c+2/4 one less than the value of the fraction 5c-1/3.

Mathematics
1 answer:
melamori03 [73]2 years ago
5 0

C.i need help...

sana masagutan nio po yan...

You might be interested in
Triangle ABC is translated according to the rule (x, y) = (x+2y-S). If the coordinates of the pre-image of point B are
Liula [17]
The coordinates of b is 1.9
7 0
3 years ago
What does this equal to in standard form? (A+bi)
elena55 [62]

3i(-7+11i)=-28i+33i^2=\boxed{-33-28i}

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
LAST FIGGIN QUESTION!!!! URGERNT!!!PLS AT LEAST TAKE A LOOK!!! SHARE YO SMARTNESSS!! AND BLESS YOUR GRADES!
Amiraneli [1.4K]

Answer:

Dear Laura Ramirez

Answer to your query is provided below

Option B is correct

Step-by-step explanation:

In a right triangle, the sum of the squares of the lengths of the legs is equal to the square of the length of the hypotenuse. 

Also,

By the triangle inequality theorem, the sum of the lengths of any two sides should be greater than the length of the third side.

Here, if you see( 16+24)>38

So, the set of numbers can be measures of a

triangle.

8 0
3 years ago
Nat spent $28 on 8 DVDs. At this rate, how much would 5 DVDs cost? What is the unit rate?
mezya [45]
5 DVDs would cost 7.50 and the unit rate is 3.50
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Can anyone help me please
Gekata [30.6K]

Answer:

1. 22.5

2. 2.4

3. 0.8

4. 14

5. 27.9...

6. 6

Hope this helps!

4 0
2 years ago
Other questions:
  • Solve for 2/5 + 3/8= With two possible answeres
    12·1 answer
  • (-2.5,-4)and(1.5,-2)
    10·1 answer
  • What is equivalent to 4 2/3
    8·1 answer
  • x + 8(x + 2) = 53
    7·1 answer
  • Write an equation for the line contains each pair of points.<br><br> (0, -6), (-3, 3)
    12·1 answer
  • PLEASE HELP ME PASS
    11·1 answer
  • SOMEONE HELP ASAPPPP PLEASEEE,PLEASE EXPLAIN HOW U GOT YOUR ANSWER, I NEED AN EXPLANATION IN ORDER TO COMPLETE THIS! NO LINKS OR
    8·2 answers
  • What is the values of the 9s 9,905,482
    13·1 answer
  • Marking brainliest!<br><br> Why should we love ourselves and accept our body?
    12·2 answers
  • Sam bought a football jersey on sale for 40% off. He paid $30, and it was originally priced at $45 was he charged the correct am
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!