1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
zmey [24]
2 years ago
14

Please help ill give brainliest to right answer

Mathematics
1 answer:
ch4aika [34]2 years ago
7 0

Answer: D y:2/5x

It correct

You might be interested in
In △MNO, m = 20, n = 14, and m∠M = 51°. How many distinct triangles can be formed given these measurements?
Gnom [1K]

Answer:

There is only one distinct triangle possible, with m∠N ≈ 33°.   i hope this helps :)

Step-by-step explanation:

In △MNO, m = 20, n = 14, and m∠M = 51°. How many distinct triangles can be formed given these measurements?

There are no triangles possible.

There is only one distinct triangle possible, with m∠N ≈ 33°.

There is only one distinct triangle possible, with m∠N ≈ 147°.

There are two distinct triangles possible, with m∠N ≈ 33° or m∠N ≈ 147°.

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the slope of the line 25 POINTS WILL MARK BRANLIST
UNO [17]

Answer:

-7/4

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
What is 80/6 as a simplified fraction
Nat2105 [25]
Here is the answer for math problem

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Find the Value of 8 1/3
Inessa [10]
8^{ \frac{1}{3} } =  \sqrt[3]{8}  = 2

8^{ \frac{2}{3} } =  \sqrt[3]{8^2} =  \sqrt[3]{64}  = 4
8 0
3 years ago
Please help i give brainliest
lidiya [134]
I think it is B or A, but manly A
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What are the domain and range of the relation {(–9, 5), (1, 5), (6, 11), (7, –10)}?
    9·1 answer
  • Determine the cost of 5 pounds of bananas if 2 pounds cost $1.16
    14·2 answers
  • what is the solution to the system of equations? y = –5x 3 y = 1 a). (0.4, 1) b). (0.8, 1) c). (1, 0.4) d). (1, 0.8)
    8·2 answers
  • A 6 pound package of chicken costs $12.66 what is the cost per pound
    9·1 answer
  • PLEASE HELP ASAP!!!!!!!!!!
    13·1 answer
  • Help will mark brainless if ur right ​
    9·1 answer
  • Use vertex (h, k) and a table of values g(x) = 2 * (x - 2) ^ 2 + 5
    8·2 answers
  • X + 2y = 3 solve for y
    6·1 answer
  • Someone PLEASE help with these as fast as you can. thank you so much
    15·1 answer
  • In the xy-plane, the equations x + 2y = 10 and
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!