That would be an inequality.
11^n > 35
Answer:
9x4=36
Step-by-step explanation:
I think it’s 13 not sure tho(put a degree symbol on 13)
It's just ratio ,
so 3x+7x+11x=189
so, 21x=189
x=9
therefore green pepper= 3x=3×9=27
so the answer is B and you can go for that !
1. 2.00/64=3.125 cents per oz
2. 7.50/256=2.930 cents per oz.
3. The best deal is at the whole sale