Answer:
Graph the linear equation.
Step-by-step explanation:
Answer:
it's B
Step-by-step explanation:
USE The venn diagram
11 said they own both devices so it will be in the middle
34 said they owned at least a phone
34-11 =23
1.49/6 = 0.248 per oz
3.59/13 = 0.276 per oz
lowest price is A. 6 oz for 1.49
Well, the interseciton of 2 planes would be a line, so it would be like line AB when it goes through the 2 points A and B
Answer:
-7
Step-by-step explanation:
-5 + -2 = is the same as -5 - (+2), so the answer is -7