Answer:
T-shirts
Step-by-step explanation:
First, find the unit price for caps. Divide 25 by 4, which equals $6.25. Then, divide 20.25 by 3, which equals $6.75. Next, divide 30 by 4, which equals $7.50. Finally, divide 32.50 by 5, which equals $6.50. To t-shirts have a unit rate of $6.50
Answer:
we need a picture to help
27 adult elephants would weigh 445500 pounds or 222.75 tons
An hour has 60 minutes.
-> 5/6 of 60 minutes
5/6*60
=50
So, 50 minutes
-> 1/2 of 60 minutes
1/2*60
=30
So, 30 minutes
-> 2/3 of 60 minutes
2/3*60
=40
So, 40 minutes.
Hope this helps. If you have any questions, please put them in the comments below.