1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
aksik [14]
2 years ago
7

Answer question 1 and 2 and i’ll give a brainliest to the person with the correct answer

Mathematics
2 answers:
andrezito [222]2 years ago
6 0

Answer:

1.90 2.6

Step-by-step explanation:

TiliK225 [7]2 years ago
3 0
Sushshgehehehrhetregegegeueheheh
You might be interested in
5u + 2 + 4<br> need helpp
Hatshy [7]

Answer:

5u + 6

Step-by-step explanation:

because 5u does not have any like terms, it stays on its own. the 2 and 4 can be added together because they are the same as eachother, leaving you with 5u + 6:)

hope this helps!

5 0
2 years ago
Find the value of X if m is parallel to n
S_A_V [24]
It might be 85 I’m not totally sure
4 0
3 years ago
Irfon invests Rs4000 for 3 years at 3% per annum compound
ELEN [110]

Step-by-step explanation:

the answer is above but there are data that not found

7 0
2 years ago
Solve for b.<br><br> b + -78 = 10
love history [14]
The answer is b=88

Hope this helped!

3 0
3 years ago
Many Irish-Catholic and Chinese immigrants helped improve the infrastructure of the
alekssr [168]

Answer:

The Transcontinental Railroad

Step-by-step explanation:

Hope it helps you :)

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Which phrase best describes a scatter plot in which the variables are correlated with r = 0.17?
    13·1 answer
  • In order for a graph to be a function it has to have ?
    8·1 answer
  • A new amusement-park ride that lasts 1 minute can have up to 1200 riders per hour. How many riders can ride per minute?
    10·1 answer
  • Guys I need help! I am given two chances to get this question right!
    6·1 answer
  • 1/6x-4+x+3/2x+1/3=22
    8·1 answer
  • Mrs. Walters buys 5 and 1/4 pounds of strawberries for $8.40. What is the unit cost of the strawberries?
    9·2 answers
  • What is T = 3U/E solve for U
    6·1 answer
  • Jack,Jill y Bill cada uno lleva un balde de 48 onzas lleno de agua bajando la colina . En el momento que ellos llegaron abajo, e
    11·1 answer
  • Disregard the "!"
    8·1 answer
  • (cot theta + cosec theta)/(cosec theta (1 + (cot theta/ cosec theta)).
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!