1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kupik [55]
2 years ago
13

Complete the input-output table that represents the linear function y=-4x+10

Mathematics
1 answer:
Ganezh [65]2 years ago
4 0

Answer: 6

Step-by-step explanation: the table is going down by 4 so the next number is 6

You might be interested in
What is X squared equals 60
Nadya [2.5K]
Underoot 60 = 
7.75 is the answer to your question!
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Can anyone help me factor polynomials
Anarel [89]
C) x+3
first one factors to (x+3)(x-3)
second factors to (x+3)(x-2)
3 0
2 years ago
1.7.PS-6
EleoNora [17]

Answer:africa

Step-by-step explanation:

science

4 0
2 years ago
Rosena bought an 8 pack of donuts. The donuts cost $28.00 all together. What is the unit rate for the donuts in dollars?
san4es73 [151]

Answer:

$3.50

Step-by-step explanation:

I hope this helps!

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Can someone help me with part b of question please.
Nutka1998 [239]
Answer

125

Explanation

5 • 10^6 = 5,000,000

4 • 10^4 = 40,000

5,000,000 / 40,000 = 125
4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Please help
    10·2 answers
  • Alvin is
    6·2 answers
  • brian bought X apples and some oranges. Brian bought 3 more oranges than apples. find the toal number of fruit brian bought in t
    10·1 answer
  • How many fewer points did the class earn on monday than on Thursday
    5·1 answer
  • How much is root of five by root of five<br>  
    7·1 answer
  • The bill before tax at a restaurant is $32, and the sales tax is 10%. You decide to leave a 15% tip based on the pre-tax amount.
    12·1 answer
  • Which one would be the number line ???????
    8·2 answers
  • Pleeaaaaassssssseeeee help for brainlist and 100 points
    11·2 answers
  • If 60% of the students in your class like Burger King, how many students are in your class if 15 students like Burger King?
    5·1 answer
  • Yuuma applied the steps below to find the product of (–10.2)(–16.4).
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!