1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
natta225 [31]
2 years ago
13

5th grade math. correct answer will be marked brainliest, select which is greater than,equal to, less than for all

Mathematics
1 answer:
lozanna [386]2 years ago
4 0

Answer:

Step-by-step explanation:

1. Less than

2. Greater than

3. Equal to

4. Greater than

5. Equal to

6. Less than

You might be interested in
2+1=<br>I still cannot firnd the answer I am so silly plz someone teleel me in 1 min
marissa [1.9K]
3
Is the answer hope it helped
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Rita and tina make $11 an hour rita worked r hours and tina worked t hours
nlexa [21]
As the price per hour worked is $11, then 11 is the coefficient (or multiplier) of the number of hours Rita and Tina had worked. As for Rita, she will receive an extra $32 flat wage for her total overtime hours, so it will not be multiplied any further. Expressing their total wages mathematically:

Rita's total wages = 11r + 32

Tina's total wages = 11t
7 0
3 years ago
Find the area of triangle ABC<br> please help asap!
Daniel [21]

Step-by-step explanation:

The Base of the triangle= 3+6=9 units

Altitude of the triangle=6-2=4 units

Hence, Area of a triangle= Base×Altitude ×1/2

Hence, Area of the abc = 9×4×1/2=18 unit^2

3 0
2 years ago
A teacher can spend as much as $125.00 to take students to a movie.
Stels [109]

<em>Thank you very much for the points friend! It's helping</em> a lot!

4 0
2 years ago
Mary is planning to give 6 friends a book and some candy. Each book was $4.50. She wants to spend no more than $39.00. How many
VARVARA [1.3K]

Answer:

8

Step-by-step explanation:

First multiply $4.50 and 6, you get $27.

Subtract $27 from $39, you get $12 left.

Divide $12 by .25cents, you get 48 pieces of candy.

Divide 48 by 6, you get 8.

8 0
3 years ago
Other questions:
  • A food snack manufacturer samples 15 bags of pretzels off the assembly line and weighed their contents. If the sample mean is 9.
    6·1 answer
  • Which statements are true about line segments
    15·2 answers
  • Describe the transformation f(-x)
    15·1 answer
  • (28 and 29) I really need help
    5·1 answer
  • Slope is 1 and (-2, -1) is on the line
    8·1 answer
  • Ryan drove 480 miles and used 20 gallons of gas. How many miles did Ryan's car get per gallon? Write an equation that would solv
    13·1 answer
  • What is One-third divided by one-fourth?
    8·1 answer
  • Order the numbers from least to<br> greatest.<br> 1.5, 1.27, 1.4, 1.05 , 1.07 , 1.44
    8·1 answer
  • The convenience store sells a 16-ounce bottle of water for $2.40 and a 28-ounce bottle of water for $2.80. Tiana wants to compar
    10·1 answer
  • Stan teaches judo .He earns $29.50 per lesson .How much does he earn in 5 days if he gives 4 lessonsbper day ?
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!