40.47×100=4047 so just multiply it and the the answer is 4047
Answer: I’m assuming that these are Angle measures. S=3
Step-by-step explanation:
180/3=60
20*3=60
S=3
1+ -5.7n +5.7
-5.7n+6.7 is the answer
3 oranges= $1.35, so one orange cost $0.45
4 oranges= $1.80, one orange cost $0.45
5 oranges= $2.25, one orange cost $0.45
If one orange cost $0.45, then ten cost $4.50 ($0.45*10)
If you were to buy ten oranges are $4.25, this would make each orange $0.425 ($0.43 rounded).
This means that if you were to buy ten oranges, it would be cheaper to buy ten for $4.25, instead of buying two lots of 5 for $2.25 each.
Hope this helps :)
Answer:
the value after 4 years will be 1570.855
Step-by-step explanation:
Hope this helps:)