1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Maslowich
3 years ago
10

Please give me an answer for this 200,000 x 300,000

Mathematics
1 answer:
elixir [45]3 years ago
3 0

Answer:

60,000,000,000

Step-by-step explanation:

You might be interested in
I need to increase the number of customers by 20% daily, I talk to an average of 8 customers per hour during an 8 hour shift so
MA_775_DIABLO [31]

Before we figure out how many customers you will need to talk per day to reach your goal, let's calculate what is 20% of how many customers you normally talk to a day.


current no. = 8

goal = 8 + 20%

20% = 8 x 0.20

(a percent is really just a fraction with the percent number over 100)

20% = 1.60

goal = 8 + 1.60

goal = 9.60


However, there is no such thing as .60 of a person so we will have to round up. You will need to talk to 10 customers per day.

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Ms. Barclay orders birthday cupcakes for the month of June from an online vendor. Each cupcake costs $1.25 and there is a one-ti
artcher [175]

Answer:

Ms. Barclay ordered 9 cupcakes.

Step-by-step explanation:

$1.25x9=11.25

11.25+3.25=$14.50

8 0
3 years ago
There are 2 kids of the age 14 what is the percentage of the students that are 14?
lys-0071 [83]

Answer:

7% my answer i think if im mistake please dont report me

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
The equation of a circle in general form is ​ x2+y2+18x−36y+369=0 ​
swat32
You have to complete the square of (x²+18x+?) as well as for (y²-36y+?)

You will find: (x+9)² + (y-18)² = 36


& this is the standard equation requested
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Nancy buys 2 large pizzas for her brother's birthday party. The girls at the party eat 78 of a large pizza. The boys at the part
Likurg_2 [28]

The answer is C hope it helps

8 0
2 years ago
Other questions:
  • The cost for 3 shirts is $19.50. Find the unit rate of cost per shirt.
    7·2 answers
  • 4.
    9·1 answer
  • The price of an item has dropped to $52 today. Yesterday it was $80. Find the percentage decrease.
    12·2 answers
  • Last question very confused on if answer is D please answer as soon as possible
    6·1 answer
  • What is the constant of variation if y varies inversely as x and y = 3 when x = 6? PLZ HELP ME I DONT UNDERSTAND
    10·1 answer
  • the regular price of a shirt is $15 natalie bought it on a sale for 0.9 times then the sale price was multiplied by 1.06 to incl
    15·1 answer
  • The perimeter of a rectangle is 90 feet. If the length is 15 feet more than the width, what are the dimensions of the rectangle?
    5·1 answer
  • The scatter plot below shows the ages and heights of a varsity basketball team. Each dot represents one player. What is the tota
    9·2 answers
  • Find the least common multiple of: 12x^3y^2 and 15x^2y^5
    9·1 answer
  • The equation y = 16 - 2x represents the amount y (in ounces) of trail mix remaining after you eat x servings.
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!