That is 6 I believe
3 squared equals 9
9*2=18
18/3=6
N = -1/10rt + 1/10q
= −14n+q+4n=rt−4n+4n
= −10n+q=rt
= −10n+q+−q=rt+−q
= −10n=rt−q
= -10n/-10 = rt-q/-10
So the answer is:
= n = -1/10rt + 1/10q
Remember when you just said random stuff on all my questions to get points, Anyways it's A. because they found to those numbers
Answer: (Supermart) Equation 1 = $2.70÷5 lb = $0.54 per lb
(Market One) Equation 2 = $2.60÷4 lb = $0.65 per lb
Since the unit price of bananas per lb in Supermart is less than the unit price of bananas per lb in Market One, Supermart has the better price.
If you multiplied 2x3 you get the area of half of the whole figure. But to get the other portion I subtracted 4-3 and got 1, the I multiplied 5x1 and got 5. so the answer is 11in^2.