1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Dmitry_Shevchenko [17]
3 years ago
15

Chesapeake Pizza prepares pizzas with as many as

Mathematics
2 answers:
postnew [5]3 years ago
4 0
Hope I’m not as late but the cost per topping is 80 cents.
boyakko [2]3 years ago
4 0
The cost of the topping is 80 cents.

hope this helps luv! ❤️ :))
You might be interested in
What is the expanded form for 102,200
solmaris [256]

Answer: 100,000 + 2000 + 200

Hope this helps!

Please mark Brainliest!

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Help! Best Answer = Brainiest!
r-ruslan [8.4K]

Answer:

12 = 2.5h + 4

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
The math department sold pie slices to buy new math books. Two pies were contributed by members of the department. Each pie was
kenny6666 [7]
The answer is 8, just divide 6 by 48. Hope it helped.
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
5u^2 + 6 = -13u please help
Komok [63]

Answer:

u = -2, -3/5

General Formulas and Concepts:

<u>Algebra I</u>

  • Standard Form: ax² + bx + c = 0
  • Factoring
  • Finding roots

Step-by-step explanation:

<u>Step 1: Define equation</u>

5u² + 6 = -13u

<u>Step 2: Solve for </u><em><u>u</u></em>

  1. Rewrite:                    5u² + 13u + 6 = 0
  2. Factor:                      (u + 2)(5u + 3) = 0
  3. Find roots:                u = -2, -3/5
5 0
2 years ago
6=−w8 how can i solve this
Vaselesa [24]
Divide 6 by -8 to get the variable alone!
6/-8 < division< equation
4 0
3 years ago
Other questions:
  • How many solutions does this system of equations have
    6·1 answer
  • Rewrite the following without an exponent.<br><br> 2-3
    12·2 answers
  • (on all odd numbered questions) can someone explain? Starting on "COPY AND COMPLETE THE STATEMENT"
    12·1 answer
  • The Miller family visited Mama's Kitchen and ordered 4 hamburgers and 3 medium fries and paid $17.35. James ordered a medium dri
    13·2 answers
  • 4 oranges at Juicy Deals grocery store cost $6. For the price of $15 you can buy 10 oranges. True or false: The relationship
    11·2 answers
  • Help out we all need help regardless of anything
    9·1 answer
  • Damon is buying meat by the pound at the deli. For every 5 pounds of meat he buys, he pays $8. What is the cost, per pound, for
    15·1 answer
  • Math help plz.<br> Explanation for each plz!!, thx <br> 9th grade math
    15·1 answer
  • Which of the following are exterior angles? Check all that apply.
    5·1 answer
  • What is 2 3/4 dived by 3
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!