1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
tia_tia [17]
2 years ago
12

Help !!!Write the equation of the line in fully simplified slope-intercept form.

Mathematics
1 answer:
Naily [24]2 years ago
5 0
Y= 1/3x + 5 THIS IS THE ANSWER
You might be interested in
The sum of two numbers is 41. The larger number is 21 more than the smaller number. What are the numbers?
Charra [1.4K]

Answer:

srry its 31 and 10

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
a line passes through point (-10,3) and has a slope of 1/2. write an equation in Ax+By=C form for this line. Use integers for A,
zhenek [66]

Answer:

-10, -4

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Solve when m = 7 and k = 2<br><br> 6m- 3k<br><br> A.30<br> B.21<br> C.36<br> D.35
NARA [144]
Agree with the one at the top it’s 36
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the graph of y = 2f(x)
Licemer1 [7]

HERE IS YOUR ANSWER...

I THINK THIS MAY SOLVE YOUR DOUBT....

THANK YOU......

8 0
3 years ago
What is the cost of one cranberry and one banana nut muffin?
Bezzdna [24]
So for the cranberry muffin, for every 12 (a dozen) it's $3
Banana nut muffin: for every 12, it's $4.32
take the $3 and divide it by 12 which is $0.25 for every cranberry muffin
take $4.32 divide by 12 and you get $0.36 for every banana nut muffin
so $0.25 + $0.36 = $0.61
Therefore the answer is B
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Need help Identify three solutions of the graph shown
    9·1 answer
  • Helena lost her marbles. But then she found them and put them in 4 bags with m marbles in each bag. She had 3 marbles left over
    13·1 answer
  • PLEASE HELP&gt;....
    14·2 answers
  • Factorize x3 + 13x2 + 32x + 20
    14·1 answer
  • 3. A local pizza restaurant has two options for birthday parties; the Premium Plan and the
    9·1 answer
  • a circular marble table top has a diameter of 42 in if the table top cost $280 what is the price per square inch
    14·1 answer
  • Y^2+7y+4= please i need the answer
    14·1 answer
  • Examine the system of equations.
    13·2 answers
  • Mabel worked 6 hours yesterday and 0.57 hour<br> today. How many hours total did she work?
    11·2 answers
  • 40% of the plants in Marcy's garden are root vegetables. If 20 plants are root vegetables, how many plants are in Marcy's garden
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!