1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
natima [27]
2 years ago
6

227.2 divided into 16

Mathematics
1 answer:
mamaluj [8]2 years ago
6 0

Answer:

it would be 14.2

Step-by-step explanation:

Have a Great Day or Night! :)

You might be interested in
I’m pretty sure I’m wrong PLSSSS HELP
koban [17]
Your answer is definitely right good job
3 0
2 years ago
Kevin plans to put concrete on a rectangular portion of his driveway. The portion is 10 feet long and 3 inches high. The price o
Elis [28]
We are given the dimensions 10 feet length and 3 inches height. The volume of the rectangular portion is equal to $72.59 / $98 per cubic yard that is equal to 0.74 cubic yard. This is equal to 19.98 cubic feet. This means the width of the portion is equal to 8 feet. 
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
20n -5 - 3n + 10 pls help
artcher [175]

Answer:

17x+5

Step-by-step explanation:

Simplify the equation

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
X is less than 1/4 of two dozen
vfiekz [6]

Answer: 7

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
(PLEASE HELP)
stich3 [128]

Answer:

C

Step-by-step explanation:

Because you should be subtract each other by 20x to transfer from side to another side.

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 673 divided by blank = 0.673. What is blank?
    14·2 answers
  • Hasan has 18 3/4 yards of fabric. It takes 3 1/6 yards to make a pillowcase. Hasan plans to make as many pillow cases as he can.
    15·2 answers
  • A baker uses 3/4 cup of honey in one of his cakes. There are 60 calories in 1/8 cup of honey. What equation would you use to fin
    14·2 answers
  • 28=8x+12-7x<br><br> How do u solve this?
    6·2 answers
  • What is the solution set of x_&lt; or x&gt;6
    12·2 answers
  • Simplify the rational expression. State any excluded values. 7x-14/x-2
    15·2 answers
  • aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa chose all that apply
    8·2 answers
  • Sandra bought 5 pounds of sweet potatoes for $6.80. What is the cost per pound of the sweet potatoes?
    11·1 answer
  • What is 10 x 10?
    8·1 answer
  • What is the slope of this line?<br> y-9=1/5(x-2)
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!