1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
VashaNatasha [74]
3 years ago
5

2×2 dvkjsdnvkjdbvjdbvj

Mathematics
2 answers:
malfutka [58]3 years ago
4 0

Answer:

4

Step-by-step explanation:

its 4 lol

forsale [732]3 years ago
4 0

Answer:

4

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Ariel wants to find out the most popular theme for spirit week at school. She cannot decide between two methods.
fredd [130]
Option 2 as you get a wider range of student
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find −14(5).
erica [24]

Answer:

-14(5) = -70

9(-12) = -108

-6(-8) = 40

ab = -16(-5) = 80

6 0
2 years ago
Naysha listens to the radio for five-sixths of an hour each day. which expressions represent the time naysha spends listening to
Yakvenalex [24]

The time Natasha listens to the radio can be represented as 7 times five sixths, 35/6 or 5/6 + 5/6 + 5/6 + 5/6 + 5/6.

<h3>How to find out the time Natasha listens to the radio in one week?</h3>
  • Time per day: 5/6 of an hour
  • Time per week: 5/6 + 5/6 + 5/6 + 5/6 + 5/6 = 35/6

or 5/6 x 7 = 35/6

<h3>How to represent this?</h3>

There are three options:

  • 5/6 + 5/6 + 5/6 + 5/6 + 5/6
  • 35/6
  • 5/6 x 7

Learn more about fractions in: brainly.com/question/10354322

#SPJ1

5 0
1 year ago
A tap running 20ml a minute. How long to a fill a litre. In minutes please
zhannawk [14.2K]

Answer:

20ml in 1 minute. 1000ml is equal to 1 litre.

Step-by-step explanation:

1000/20 = 50

. 50 minutes will take to fill a litre

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Graph a line that contains the point ( 3 , -6) and has a slope of 1/2
irina [24]
You need to physically draw that on a graph
3 0
3 years ago
Other questions:
  • Sophia is making brownies. Her recipe uses a ratio of 3 cups of sugar to 2 cups of cocoa powder.
    12·1 answer
  • What is the integer of elevation of 145 feet
    5·1 answer
  • A dozen eggs cost $1.19. about how much does one egg cost?
    15·1 answer
  • In a certain game, each player scores either 2 points or 5 points. If n players score 2 points and m players score 5 points, and
    11·1 answer
  • What is the result of adding these two equations?<br> - 2x + y = -5<br> - 2x - 4y = 6
    10·2 answers
  • A department store sells a pair of shoes with an 87% markup. If the original price of the shoes was $103, what is the selling pr
    11·2 answers
  • so i have this question that says I was at a grocery store and my total is 35.25 but I get to the register and find out it is 25
    6·1 answer
  • 14. Jane Cook has a monthly statement for her credit card. The previous balance
    11·1 answer
  • Who can answer this??
    5·1 answer
  • Find the lateral surface area of the prism below in square yards. ​
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!