1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
sergejj [24]
3 years ago
14

Help please lol :)))))))

Mathematics
1 answer:
nasty-shy [4]3 years ago
6 0
How come it’s a right triangle, I think you do a2+b2=C2. Therefore, you do 9.4 times 9.4 and then 15.1 times 15.1. So it will be 9.4 + b2=15.1. 88.36+ b2=228.01. Then you subtract that and it will be 139.65. Then you do square roots because you are trying to get rid of the second power. And the final answer is 11.81736011. How they told you to round it to the nearest tenth, I will be 11.8. I think this is the answer.
You might be interested in
At the store you can buy 11 oranges for 4.29. what would the cost of 17 oranges be ?
Iteru [2.4K]

Answer:

6.63

Step-by-step explanation:

Cost of 11 oranges = 4.29

Cost of 1 orange = 4.29/11 = 0.39

Cost of 17 oranges = 0.39*17 =  6.63

5 0
3 years ago
8x^3y^2______+3xy^2-4y^3
user100 [1]

Answer:

what is the equation clearly mention it first u r giving that power 8x is 3y and then u r telling the power 3y only wah what a question plz mention ur question properly

7 0
3 years ago
The figure below shows triangle XYZ and some of its transformed images on a coordinate grid: Which of the four triangles was for
schepotkina [342]

Answer:

Pretty sure it’s C

Hope this helped!

~Mia


3 0
3 years ago
Read 2 more answers
5.275 to 2 decimal places
Natalka [10]
The answer would be 52.7.5
7 0
3 years ago
Please help !!! This is timed
Ksju [112]
I think it's 6 segments
8 0
4 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Use a calculator to find the value of Tan 27o. <br> Round to four decimal places.
    8·1 answer
  • Determine the event space for rolling a sum of 6 with two dice. how many elements are in the event space?
    15·1 answer
  • Giving 50 points to anyone who answers these 2 questions im having trouble with! (3 and 4)
    12·2 answers
  • On a number line, Jamie starts at 4, moves three spaces to the right, and then two spaces to the left. What number does he end u
    8·1 answer
  • What's m + 6/3 equals -8​
    15·1 answer
  • Solve: ax-b=c and 3x-b=a (these are two seperate questions)
    8·2 answers
  • Plz Help!
    15·1 answer
  • 3x-6=-5x+18 I need help with this equation
    12·1 answer
  • A $7.06 toy is on sale for 15% off if eve has a 25% off coupon how much will the you cost?​
    11·1 answer
  • The cost to produce a batch of granola bars is approximately Normally distributed with a mean of $7.19 and a standard deviation
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!