1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
fomenos
3 years ago
7

On a piece of paper graph......

Mathematics
1 answer:
Artyom0805 [142]3 years ago
6 0
Answer:

I think it’s the first one, A
You might be interested in
What is the midpoint of (-7,5)(7,3)
Naddika [18.5K]

Answer:

(1,4)

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the solution for x in the equation? 16x − 4 + 5x = -67
Luden [163]

Answer:

x = -3

Step-by-step explanation:

16x − 4 + 5x = -67

Combine like terms

21x -4 = -67

Add 4 to each side

21x-4+4 = -67+4

21x = -63

Divide each side by 21

21x/21 = -63/21

x = -3

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is 200% of 90?<br> Order from least to greatest?<br> 68% 0.63 13/20
Mandarinka [93]

200% of 90 is 180.

13/20=65/100 so

.63 < 13/20 < 68%

4 0
3 years ago
A container weighs 23 2/5 pounds holds sports equipment. Of the equipment in the container 1/3 of the weight is baseball equipme
hram777 [196]
What we need to know is how much is 1/3 of 25 2/5.

We will be multiplying fraction by a fraction and for this, it's good to change mixed numbers into improper fractions:

25 2/5=\frac{23*5+2}{5}= \frac{117}{5}

and now we multiply it by 1/3:

\frac{1}{3}\frac{117}{5}=\frac{39}{5}=7\frac{4}{5}

and that's the answer: the basketball equipment weights 7 4/5 pounds.




8 0
2 years ago
What's the answer for <br> W-y=3w-10
balu736 [363]

Answer:

Step-by-step explanation:

if solving for y

solve for y by simplifying both sides of equation, then isolating the variable.

y=-3w+10+W

if solving for W

W=3w-10+y

if solving for w

w=W/3 - y/3 + 10/3

6 0
3 years ago
Other questions:
  • give me a division problem involving the division of a decimal by a whole number with an estimated quotient of 7
    11·1 answer
  • Ayesha bought a 24-pack of lip gloss for $17.04. What is the unit cost per tube of lip gloss?
    14·2 answers
  • A baker puts 5 cups of fruit into each pie he bakes. he pays $0.75 for 1 cup of fruit and $2.50 for the pie crust. He sells each
    14·1 answer
  • What 56789 x 3452 but please answer me i have school test
    10·1 answer
  • A polynomial function can be written as (x 1)(x 4)(x − 7). what are the x-intercepts of the graph of this function? (1, 0), (4,
    7·2 answers
  • DOES ANYONE KN0W THE ANSWER? Thankyou :)
    9·1 answer
  • S(3x – 7) + 5x = 8x + 1<br><br>x=​
    13·1 answer
  • Find the missing measurement of AC
    14·1 answer
  • if there are two containers of sugar solution, the first is 4% concentration and second is 8% concentration. how much of each sh
    5·1 answer
  • Grandma Margie made 12 blankets for her grandkids. The ratio of striped to non striped blankets were 2:4. How many blankets were
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!