3 - x = 10
-x = 10 - 3
-x = 7
x = -7 <===
The cost of one can of tuna is $1.50/3, or $0.50 per can.
I’m sorry this isn’t an answer but what in the world are y’all learning what is this ?! i’m in high school & i don’t know this
Answer:
5/7
Step-by-step explanation:
Answer:
Each day she must stay at 10 or more.
Step-by-step explanation:
In the drawing, put from Monday to Sunday, choose a value between 10 and 15 for each day and represent it.