1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Lesechka [4]
2 years ago
14

What is the answer to 4-4+4-5+5/1

Mathematics
2 answers:
aksik [14]2 years ago
8 0

4 - 4 + 4 - 5 + 5/1 = 4

MrMuchimi2 years ago
4 0

Answer:

4

Step-by-step explanation:

5/1=5

4-4+4-5+5=4

You might be interested in
The area of a square is given by x2, where x is the length of one side. Mary's original garden was in the shape of a square. She
Viefleur [7K]

2( {x}^{2} )

3 0
3 years ago
(x + 7)(x + 10) = what is the answer
ch4aika [34]

We can use FOIL to solve.

(x + 7)(x + 10)

(x * x) + (x * 7) + (7 * x) + (7 * 10)

x² + 7x + 7x + 70

x² + 14x + 70

Best of Luck!

8 0
3 years ago
Need help <br> Choices<br> 4<br> 3<br> 2<br> 1
-Dominant- [34]

Answer:

1

Step-by-step explanation:

The amplitude is the maximum distance away from the middle of the wave. Here we can see that the middle of the wave is the x axis and the farthest point (largest difference between the y coordinate of the x-axis, or the line y = 0, and the wave) is 1 unit away.

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Gareth buys two oranges. He pays with a £1 coin and gets 52p change. Work out the cost of one orange.
zalisa [80]

Answer:

24p

Step-by-step explanation:

£1 - £0.52 = £0.48 ← cost of 2 oranges

cost of 1 orange = £0.48 ÷ 2 = £0.24

3 0
1 year ago
Helpppppppppp meeee please
Artemon [7]

Answer:

<2 and <8

<3 and <5

Step-by-step explanation:

The Alternate Interior Angles Theorem states that, when two parallel lines are cut by a transversal , the resulting alternate interior angles are congruent .

This is my 100th question answered!

3 0
3 years ago
Other questions:
  • At smith mountain lake boat rentals, it costs $25 per hour to rent a pontoon boat, plus a one-time charge for cleaning. The Beng
    12·1 answer
  • If A ⊂ B, then A ∩ B = A ∪ B.
    12·2 answers
  • What is the midpoint of a line segment with the endpoints (-6, -3) and (9,-7)?
    7·1 answer
  • Chris also wants to hang string lights outside in his backyard. if each pack contains 96 inches of string lights how many packs
    15·1 answer
  • It costs $35 per hour to rent a boat at the lake. You also need to pay a $25 fee for safety equipment. You have $200. For how lo
    7·1 answer
  • I will give you brainliest if you answer pleaseee
    12·1 answer
  • The ratio of teachers to students is 1 to 7. if there are 5 teachers, how many students are there?
    8·1 answer
  • Please can someone help my assignment in math.​
    5·1 answer
  • Only 3/5 of the University students wanted to become math teachers if 3500 did not want to become math teachers how many univers
    9·1 answer
  • A box contains
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!