1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
olganol [36]
3 years ago
11

Please help! I don’t know how to do it!!

Mathematics
1 answer:
Bezzdna [24]3 years ago
8 0
The answer should be 26 hours
You might be interested in
42 decreased by the product of 12 and a number is 6.
levacccp [35]
42 - 12x = 6
Solve for 6

12x = 36

x = 3
4 0
3 years ago
Find the side length of a square with the given area. 
Semmy [17]
B 11 in will be your answer!!!
5 0
3 years ago
Order these decimals greatest to least 0.2 ; -0.4 ; -4.5
Mice21 [21]
0.2,
-0.4,
-4.5
hope this helps
6 0
3 years ago
Evaluate the limit and express your answer in simplest form<br> tar<br> 5/4<br> 4/5<br> 2/3<br> 2/5
muminat

Answer: how do we have the same question need the answer too

Step-by-step explanation:

5 0
4 years ago
Completely Factor the expression -18 P - 9​
jekas [21]

can i have brainliest pls tyyy :)))

Answer:

-9(2p+1)

Step-by-step explanation:

-18p - 9

find the GCF (greatest common factor) for the expression.

-9

then, divide each term by the GCF

-18p / -9        -9 / -9

= 2p               = 1

next, put the two terms you get when dividing into the final form of the answer:

GCF on the outside and quotients on the inside

-9(2p+1)

hope this helped! ;)

5 0
3 years ago
Other questions:
  • Help please Asap!!! 69 points
    10·2 answers
  • Please can someone help me asap
    8·1 answer
  • A total of
    13·1 answer
  • Please help I need answers ASAP
    13·1 answer
  • Decide whether the equation is a function, not a function, linear but not a function, or a linear function. Choose the best opti
    15·2 answers
  • Irene wants to list the factors for 88. She
    11·1 answer
  • Write an equation that describes the pattern shown in the table
    13·1 answer
  • The brand xyz dog food costs $36 for 15 pounds of dog food. What is the cost per pound?
    9·2 answers
  • karl filled up the tank of his truck with 400 liters of fuel and set out to deliver a shipment of bananas to alaska. the truck c
    8·1 answer
  • Which inequality is true
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!