A bakery sells 12 cookies for $24.00 If each cookie costs the same amount, how much does 1 cookie cost?
2 answers:
Answer: each cookie costs 2$
12x 2 = 24
Step-by-step explanation:
Answer:
$2.00
Step-by-step explanation:
24/12=2
You might be interested in
Answer:
Step-by-step explanation:
Answer:
3.9375
Step-by-step explanation:
3.105 I believe.. not 100% sure.
You could cross cancel the a and your final answer would be 5/11
4 , 7 , 14 , 19 , 21 , 23 , 23 , 26 , 27 , 30
Step-by-step explanation:
HOPE IT'S HELP ;)