1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
laila [671]
3 years ago
15

PLEASE HELP ME OR I WILL DIE...WHAT IS THE VALUE OF Y?!!!!!! I WILL BRAINLY, THANK FOR HELP AND FRENNNDDDDD

Mathematics
1 answer:
anastassius [24]3 years ago
6 0

Answer:

Y = -128

Step-by-step explanation:

X is 36

You might be interested in
Find the distance between points A (10,-1) and B (-2,5). Round to the nearest tenth
bija089 [108]

Answer:

<h2>The answer is 13.4 units</h2>

Step-by-step explanation:

The distance between two points can be found by using the formula

d =  \sqrt{ ({x1 - x2})^{2}  +  ({y1 - y2})^{2} }  \\

where

(x1 , y1) and (x2 , y2) are the points

From the question the points are

A (10,-1) and B (-2,5)

The distance is

|AB|  =  \sqrt{ ({10 + 2})^{2} +  ({ - 1 - 5})^{2}  }  \\  =  \sqrt{ {12}^{2}  +  ({ - 6})^{2} }  \\  =  \sqrt{144 + 36}  \:  \:  \:  \:  \:  \:  \:   \\  =  \sqrt{180}  \\  = 6 \sqrt{5}  \:  \:  \\  =13.416407

We have the final answer as

<h3>13.4 units to the nearest tenth</h3>

Hope this helps you

7 0
3 years ago
Plz help quick. This question is on a quiz in Edg 2020 whoever answered first will get brainliest and I will be giving 50 points
lys-0071 [83]

Answer:

A B and D

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
What are the real roots of the equation
maxonik [38]
<h2>what is the equation so i could answer it </h2>
6 0
3 years ago
Give the unit rate for the better deal.<br><br> $156<br> 4 g<br> or <br> $280<br> 7 g
Alexus [3.1K]

Answer:

$156 for 4 g

I did not rally understand how you worded your question so sorry if I got it wrong! <3

Step-by-step explanation:

$156 for 4 g =

$156 / 4 = $39 dollars for 1 g

$280 for 7 g =

$280/7 = $40 dollars for 1 g

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Fourty-four divided by 3
Marysya12 [62]

Answer: 14.6666...

Step-by-step explanation: The six goes on forever

7 0
3 years ago
Other questions:
  • How many cups has a 4 gallons of milk
    15·2 answers
  • How many days r there in 5 years?
    7·1 answer
  • Emma decided to buy some paint to paint some of the rooms in his house. She found out that one room required 1 1/2 cans of paint
    8·2 answers
  • The graph of a system of parallel lines will have no solutions.
    15·1 answer
  • There were 10 horses are involved in this year’s preakness stakes. suppose you are betting to correctly pick top three finishers
    8·1 answer
  • George Johnson recently inherited a large sum of money; he wants to use a portion of this money to set up a trust fund for his t
    13·1 answer
  • Which one is correct?
    7·2 answers
  • Hellllllllllllllllllllp
    12·1 answer
  • 4.
    14·2 answers
  • What is an equation of the line that passes through the points (-4,-7) and (2,8)
    15·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!