1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kkurt [141]
2 years ago
7

931 is what percent of 980

Mathematics
1 answer:
Snowcat [4.5K]2 years ago
3 0

Answer:

95%

Step-by-step explanation:

95% *980 =931

You might be interested in
PLEASEE HELPP WILL GIVE BRAINLIEST
Leya [2.2K]

Answer:

134

5000

i think im right

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Help me plzzzzzzzzzzzz
Ad libitum [116K]

Looking at the triangle we see the angles:

58, x

We also see a right angle, therefore you now have:

90, 58, 0

All three angles of a triangle should have a total of 180 degrees, so we add the known angles and subtract the total from 180.

90 + 58 = 148

180 - 148 = 32

Therefore, x = 32 or C

3 0
2 years ago
X+y=8 (0,8) is this a solution
ss7ja [257]

The solution is (8,0)
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Conjecture of the sum of the first 6 positive even numbers
ivann1987 [24]
Your answer would be 42
5 0
3 years ago
When Andrei surveyed 36 random seventh grade students
photoshop1234 [79]
What's the question?
3 0
3 years ago
Other questions:
  • If 6 kg of<br>biscut cost $27<br>Calculate the cost of<br>13kg of biscuits​
    7·1 answer
  • Create an equation that has solutions 1 and -1. Leave your equation in factored form!
    10·2 answers
  • Which direction does the graph of the equation shown below open? right, left, up, or down? x^2+6x-4y+5=0
    8·1 answer
  • Heeeeeelllppp me please!!
    7·1 answer
  • Am I correct??????????
    15·2 answers
  • Find the final amount for a $1000 investment at 6% interest compounded continuously for 20 years
    10·1 answer
  • A construction company is moving rocks it takes 3/4 hours to move 12 rocks the construction company has already moved 50 of the
    11·1 answer
  • Mrs. fam bought 4 1/4 pounds of ham for $17. At rate,What is the cost of 1 pound of sliced ham?
    13·1 answer
  • Carter and his family are driving from Atlanta to Raleigh. They drive for 2 hours and 45 minutes at an average speed of 60 miles
    6·2 answers
  • 5) A farmer raises turkeys and pigs. There are 15 animals all together. The farmer
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!