1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
brilliants [131]
2 years ago
7

If you know the answers please let me know

Mathematics
1 answer:
lisov135 [29]2 years ago
4 0

Answer:

I believe its A C D

Step-by-step explanation:

You might be interested in
What is the domain of the function 1x)= 2
Gnesinka [82]

Answer:

According to me, the answer is

Step-by-step explanation:

all real numbers

6 0
3 years ago
Name four coplanar points<br> NEED HELP ASAP
vodka [1.7K]
Point A, point C, point B, and point E
8 0
2 years ago
Which of the following numbers can be expressed as a decimal that terminates?
Shtirlitz [24]
3 over 2 and 3 over 4 (1.5 and .75)
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
My state's lottery has 30 white balls numbered from 1 through 30 and 20 red balls numbered from 1 through 20. In each lottery dr
seropon [69]

The three whites:

(30 choose 1) * (29 choose 1) * (28 choose 1) = 30 * 29 * 28


The two reds:

(20 choose 1) * (19 choose 1) = 20 * 19


So, The three whites + two reds = 30 * 29 * 28 + 20 * 19 = 24740

7 0
3 years ago
Please help need answer asp
Zanzabum
Since it is a 45-45-90 right triangle, the formula is:
Hypotenuse= sqrt2 * leg
Since you know hypotenuse = 9sqrt2 the leg has to be 9
7 0
3 years ago
Other questions:
  • what is a better buy, an 18 ounce jar of jelly that costs $1.99 or a 24 once jar of jelly that costs $2.99 why?
    9·1 answer
  • Solve the following equation. 3x/7-2=15 (Must be a mixed number)
    11·1 answer
  • Geometry help with number 18!
    10·1 answer
  • 1 : at the market 2.4 pounds of carrots cost $1.68 at 1.8 pounds of broccoli cost $ 1.53. how much more does 1 pound of broccoli
    8·1 answer
  • PLEASE HELP ASAP!!!! What is the first quartile,Q1, of the data set?
    9·1 answer
  • Define a variable, then write and solve an inequality: Alex and his mother spent at least $130 while shopping for new clothes. A
    7·1 answer
  • 200 centimeters = how many meters
    8·1 answer
  • How many right angles are there in an angle that turns through 360º?
    9·2 answers
  • 26) Hailey is 3 times as old as Maverick.
    7·2 answers
  • I cannot figure this out. Any help would be appreciated.
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!