Answer:
No, David's answer does not seem reasonable.
Let x= original purchase amount
25x = $10.25, so solve for x by dividing both sides by .25, and you get x = $41.
If the shirt was $18, the shorts must have been $41-$18 = $23 NOT $41.
Step-by-step explanation:
Answer: 102 foot / feet tall
Step-by-step explanation:
First, we have to find the unit rate . . . what is 24 divided by 20 ? 1.2/1
Second, multiply . . . what is 1.2 x 85 ? 102
( sorry if this is wrong - I forgot how to do the second part for a sec )
Answer:
i need points so i am answering
Step-by-step explanation:
Us photo math , it show u even the steps of how was it solve