1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Deffense [45]
3 years ago
13

Stephanie has 334

Mathematics
1 answer:
anastassius [24]3 years ago
5 0

Answer: 41,850.2 ft^2

Step-by-step explanation:

125.3*334=41,850.2 ft^2

You might be interested in
Write an expression for a number that is 5 times greater than 2
ElenaW [278]

Answer:

x = 5x > 2

or just 5x > 2 ya its that

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
All natural numbers are real numbers
docker41 [41]

Answer: True

Step-by-step explanation: Natural numbers are the set of counting numbers and they begin at 1 and go on forever. All natural numbers are real numbers. In fact, the majority of numbers are real numbers such as imaginary numbers.

6 0
3 years ago
How do I work this out and explain how
Sav [38]

80* 4/5

Cross out 80 and 5

You can divide by 5 for both of the numbers

80/5=16

5/5=1

16*4= 64

Answer is 64

4 0
3 years ago
the male elephant at the city zoo weigh 8,000 pound, which is the same as 4 tons. the female elephant weigh 7,000 pounds. how ma
zvonat [6]

Answer:

3.5 tons

Step-by-step explanation:

Divide the pounds for the male by the amount of tons it is.

8000/4 = 2000

This is how many pounds are in one ton.  Divide the weight of the female by this.

7000/2000 = 3.5

The female weighs 3.5 tons.

6 0
3 years ago
rob is saving to buy a new mp3 player. for every $15 he earns babysitting, he saves $8. On Saturday, Rob earned $90 babysitting.
Elena-2011 [213]

Answer: 42

Step-by-step explanation: 15 -8=7 90/15=6 6*7=42

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Convert 21 99 to a decimal using long division.
    9·1 answer
  • 3 tons of rocks cost $4,740.00. What is the price per pound?
    13·2 answers
  • When 3 is subtracted from one third of a number less than 6. Which inequality and solution represents this sitution?
    14·2 answers
  • The values of x and y vary directly and one pair of values are given. Write an equation that relates x and y. x=-4,y=6
    11·1 answer
  • There are three consecutive even integers. If twice the first integer added to the second is 268,244, find all three integers.
    10·1 answer
  • What is the degree of 5x3 + 2x2y3z?
    13·2 answers
  • How many sides do 4 hexagons, 1 octagon, and 5 dodecagons have in all?
    6·2 answers
  • 9
    6·1 answer
  • A start-up company is about to market a new computer printer. It decides to gamble by running commercials during the Super Bowl.
    8·2 answers
  • HELP ME PLS I NEED THE ANSWER ASAP
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!