Answer:
10) Correct
11) Each row is equal to 12 when you multiply them together.
12) 24
Step-by-step explanation:
12) You multiply 4*3*2 to get the volume of 24, which is also the number of cubes needed to make the shape.
<u>Please</u><u> give</u><u> brainliest</u><u> if</u><u> I</u><u> helped</u><u>!</u><u> </u><u>:</u><u>)</u>
127.40/26 = $4.90 per pound
18 * 4.9 = $88.20
It would cost $88.20
Answer:
21
Step-by-step explanation:

subtract 3t from both sides

multiply both sides by 3

so 6t = -21
Answer:
the darkest shaded one.
Step-by-step explanation:
because the two areas for possible answers both intersect at that area, therefore, that is the answer.
30 individual boxes
Because to have 30 servings from the cartons you would have to buy 6 cartons which would cost $23.94 which is more expensive then $21.99.
hope this helped xx