1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kow [346]
2 years ago
8

Multiply by 4, then divide by 2 First term: 60 ​

Mathematics
1 answer:
harina [27]2 years ago
3 0

IT IS SO FIRST YOU WANNA GO TO THIS LINK IT WILL SHOW YOU EVERY THING HERE IT IS                                              DEz.........................................................................NUTS

You might be interested in
Simplify: $\frac{1}{\sqrt{2}+\frac{1}{\sqrt{8}+\sqrt{200}+\frac{1}{\sqrt{18}}}}$.
dmitriy555 [2]

Answer:

Step-by-step explanation:

its no way to answer how u texted it

5 0
2 years ago
Five year old weighs 75 decagrams how does he weigh in centigrams
tangare [24]
75000.00 centigram (cg - cgm)
7 0
3 years ago
Someone plz help me litterly no one would bother to help me so plz I beg of u due today
goldfiish [28.3K]

<h2><u>PLEASE MARK BRAINLIEST!</u></h2>

Answer:

I'm going to help youuuuu.

Step-by-step explanation:

{1}

Your answer is A) because the rise/run is -2/4x, which simplifies to -1/2x, which is <em>option A)</em>.

{2}

Dario's salary is <em>B) $12 per hour</em>. This is because, in 5 hours, Dario makes 60 dollars. If you find the unit rate of $60 in 5 hours, the answer is $12 per hour.

{3}

A) Between <em>x = -6</em> and <em>x = -2</em>

I hope this helps! I am sorry if any of these are incorrect!

- sincerelynini

8 0
3 years ago
John Gray bought a Bessie call for $32,750 with options that cost $375 there's a 6% sales tax in his state and a combined 50 lig
NikAS [45]
What? You bought a call with options, and 50 lightning??
5 0
3 years ago
Evaluate f(x)=4x+1 when x=−1, x=0, and x=3.
larisa86 [58]

Answer:

when

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • I Nisa buy dollars worth of stock and gained $25 per year Kevin bad for hundred dollars worth of stock in the last $35 per year
    11·1 answer
  • Is -1 less than -2
    7·1 answer
  • Find the volume of the Prism
    9·2 answers
  • Plz help me im stuck
    14·1 answer
  • Help!!!! and fast. −6+5(y+3)−2y
    11·1 answer
  • Can you Answer this correctly please?
    15·1 answer
  • Chris wants to buy a tv that is 1500. If he has a 5% discount, what is the amount of the discount. plz answer fast
    10·1 answer
  • A store pays $32.00 for each video game. The store’s percent of mark up is 75%. Which shows the retail price of the video game?
    8·1 answer
  • A survey found that 2 out of 8 students do not own a pet. If there are 480 students in a school, what is a reasonable prediction
    15·2 answers
  • How to plot and graph y1 = 17,105 + 1.31x
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!