1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
iren2701 [21]
2 years ago
12

HELP MEEEEEE PLEASEEEEEEEEEEEEEEE

Mathematics
2 answers:
lakkis [162]2 years ago
8 0

Answer:

If she returns the skis at 3 p.m. she would pay $25. IM NOT SURE ABOUT 3:05 PM

Step-by-step explanation:

Start on the hours rented side. If she rents them at noon you would be at zero. Move to the 3 (in between 2 and 4) then if you go up it hits $25 on the rental cost side.

Svetlanka [38]2 years ago
4 0

at 3pm $25

step by step solution

You might be interested in
Which statement belongs in the intersection of the Venn Diagram? PLEASE HELP!
svetoff [14.1K]
The space within a closed figure. hope this helps
6 0
3 years ago
I think its identity but I'm not sure
victus00 [196]

Answer: C, you are correct

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Triangle ABC, with A = (-2,3) B = (-4,1) and C = (-3,5), is rotated 90- clockwise about the origin to make Triangle A'B'C'. What
nikdorinn [45]

Answer:

Step-by-step explanation:

-1

6 0
2 years ago
Solve for x: 22x + 54 = -20 + 60x <br> please help STAT :(
Doss [256]

I think that x = 37/19

22x+54=−20+60x

Step 1: Simplify both sides of the equation.

22x+54=60x−20

Step 2: Subtract 60x from both sides.

22x+54−<u>60x</u>=60x−20−<u>60x</u>

−38x+54=−20

Step 3: Subtract 54 from both sides.

−38x+54−<u>54</u>=−20−<u>54</u>

−38x=−74

Step 4: Divide both sides by -38.

−38x/ <u>−38</u> = −74/<u>−38</u>

x=37/19

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
4 tomatoes cost $3.40. what is the unit rate
LiRa [457]
The unit rate should be 0.85 cents since, 3.40 divided by 4 equals 0.85. Hope this helps and have a nice day!
3 0
3 years ago
Other questions:
  • How can a shape be separated into two equal shares?
    11·1 answer
  • Help it's so hard for me​
    6·2 answers
  • What is the distance between (-6,4) and (-8,6)
    14·1 answer
  • Write the sentence as an equation.<br> 399 equals d more than 313
    15·2 answers
  • Ce sunt mamiferele ??????
    9·2 answers
  • Simplify 15(5b+3)<br> Please help me I don't understand at all
    7·1 answer
  • Select two linear pairs.
    9·2 answers
  • Help me with this please!!!!!!
    7·1 answer
  • Please help. I will give 15 points.
    14·2 answers
  • Hurry Timed!!! PLEASE ANSWER
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!