Answer:
62 x 10 =620
Step-by-step explanation:
multiply
Answer:
$4.25
Step-by-step explanation:
Answer:
Option A) 32c
Step-by-step explanation:
we know that
To find the unit cost, divide the total cost of twelve pounds by twelve pounds
so

Remember that
1$=100 cents
Convert dollars to cents

therefore
The cost of one pound of nails cost 32 cents