1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Lana71 [14]
3 years ago
8

Is this correct or is my math total garbage?​

Mathematics
1 answer:
Dmitrij [34]3 years ago
5 0

Step-by-step explanation:

I think your answer is right

You might be interested in
5. How much should Chantal budget per month to make sure she has enough
solmaris [256]

Answer:

$525.13

Step-by-step explanation:

cost per month = total expenses /  months in a year

total expenses = fixed cost + variable cost

$2,125.10 + $4,176.43 = $6,301.53

cost per month = $6,301.53/ 12 = $525.13

4 0
2 years ago
What is the greatest common factor of the terms in the polynomial 4x4 – 32x3 - 60x2?
zzz [600]

Answer:

C

Step-by-step explanation:

4x²

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
1.2 ÷ 4 = 12 tenths ÷ 4
Harlamova29_29 [7]

Answer:

Yes you're right, it does

3 0
3 years ago
Answer ASAP, will give brainliest
Eduardwww [97]

Answer:

A) 5.4 cm

Step-by-step explanation:

Length of mid segment = (sum of parallel sides )/2

Sum of parallel sides = PQ + SR = 9 + SR

\frac{9+SR}{2}=MN\\\\\frac{9+SR}{2}=7.2 cm\\9 +SR = 7.2*2\\\\9 + SR = 14.4\\       SR = 14.4 -9 \\SR = 5.4 cm

4 0
3 years ago
A locker requires a three-digit code to open the lock. The code must contain one letter and two numbers, and no letter or number
Bad White [126]

not sure what the dots are supposed to mean..

but i think it's 6B5??

6 0
2 years ago
Other questions:
  • Is 4.32 as a mixed number 4 32/100?
    7·2 answers
  • (7/8) (x) = -2/3<br><br> What is the value of x?
    15·1 answer
  • Yvonne put $4,00 in a savings account. At the end of three years, the account had earned $960 in simple interest.
    15·1 answer
  • Sally's grocery store is selling eggs for $1.56 a dozen .what is the unit price per egg
    11·2 answers
  • What is 12 2/5 +(-3 1/4) equal to
    6·1 answer
  • Marissa researched the cost to have custom T-shirts printed by several local and online vendors. She found that each store’s cha
    5·2 answers
  • The sum of 2 numbers is 25. Their product is 150 find them.
    15·2 answers
  • For a triangle with length of its sides of 5, 13, and 14, determine if it is a right triangle.
    15·1 answer
  • Find the value of x in the<br>proportion 6 :(x+2)=2:5​
    14·1 answer
  • Question 3 of 13
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!