I hope this is correct and have a wonderful day
Answer:
$1.26 per ounce
5 jars=$50.40
Step-by-step explanation:
$10.08/8 ounces=$1.26 per ounce
$10.08/jar x 5 jars=$50.40
Answer:
positive
Step-by-step explanation:
If the variables tend to increase and decrease together, the association is positive.
hope this helps :)
Answer:
x+9
Step-by-step explanation:
f(x) = x, going up 9
that is y=x, going up 9
if you wnat to go up, subtract 9 from y
y -9 = x
y=x+9
convert back to f(x)
f(x) = x+9