Answer:35g + 14k
Step-by-step explanation:
T = time D = drill
D(5G + 2K) = T
7(5g + 2k) = T
35g + 14k = T
False, y4 would equal 8 if y=2
If one pound of yogurt cost 55 (cents?) then, Two yogurts cost $1.10
Three yogurts cost $1.65
Four yogurts cost $2.20
Five yogurts cost $2.75
Six yogurts cost $3.30
try using the steps in my question i have one just like you
Step-by-step explanation:
Answer:
n=
Step-by-step explanation: