Answer:
No
Step-by-step explanation:
-18-7 is not equal to -6(3x-8) beacuse
-6(3x-8)= -18x+42
its obivous that the two values are not same
Cost of 32 ounces yoghurt = $1.62
Cost of 1 ounce = $1.62/32 = $0.05 (approx)
Answer:
Y || Z
Step-by-step explanation:
We know that Y⊥B, and Z⊥B, which means both Y and Z are perpendicular to B, meaning that they both create 90° angles with B, and from that, we can make the conclusion that Y || Z
Answer: 2.26
Step-by-step explanation://Give thanks(and or Brainliest) if helpful (≧▽≦)//
What are you supposed to be finding? Give More Information Plz. <span />