Given:
3-pound tub of butter costs $3.85
3.85/3 = 1.2833 per pound.
3n = 3.85
3(1.2833) = 3.85
3.8499 = 3.85
3.85 = 3.85
Answer:
Jane is 12 and Harvey is 36
Step-by-step explanation:
Answer:
Hello! answer: x = 15
Step-by-step explanation:
Here is a visual i created of what the complementary angle would look like!