2. The cost of 8 jars of jalepenos is $23.92. Find the unit price, then find the cost of 10 jars of jalepenos. (PLEASE SHOW YOUR
WORK OR EXPLAIN HOW YOU DID IT ITS FOR A GRADE)
2 answers:
23.92 divided by 8=2.99
2.99x10=29.9
The answer is 29.9
Answer:
23.92 / 8=$ 2.99 each unit
$2.99 x 10= $ 29.90
Step-by-step explanation:
You might be interested in
Answer:
3*4?
Step-by-step explanation:
if you elaborate i can answer more
Hey there!!
80% = 80/100 = 0.8
80% of 'n' = 72
0.8n=72
n = 72/0.8
n = 90
Hence, the number is 80!
Hope it helps!
I am not sure about the last two phrases, but here's what I think.
2(n+18)
18(2+n)
How many ounces does she begin with tho
The degree 4 term is 5x^4. The coefficient of the term is
5