1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Levart [38]
3 years ago
14

2. The cost of 8 jars of jalepenos is $23.92. Find the unit price, then find the cost of 10 jars of jalepenos. (PLEASE SHOW YOUR

WORK OR EXPLAIN HOW YOU DID IT ITS FOR A GRADE)
Mathematics
2 answers:
emmainna [20.7K]3 years ago
8 0
23.92 divided by 8=2.99

2.99x10=29.9

The answer is 29.9
Olin [163]3 years ago
3 0

Answer:

23.92 / 8=$ 2.99 each unit

$2.99 x 10= $ 29.90

Step-by-step explanation:

You might be interested in
52 thousandths in scientific <br> notation
In-s [12.5K]
The answer is,

"52 thousandths = 0.052

5.2 x 10^-2"
3 0
3 years ago
Plz help with math!!!!​
BigorU [14]

Answer:

The figure above is congruent by SSS axiom.

AB=DE (S)

AC=EF(S)

BC=DF(S)

Hence the given triangle are congrent.SSS axiom is Side.Side.Side axiom.

I think it will help you.

8 0
2 years ago
5 times what equals 75
o-na [289]
The answer is 15.

First you would divide 75 by 5 to get 15, which would be your overall answer!

VOTE AS BRAINLIEST!!!!!! :):):):)
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the measure for rus
timama [110]

Answer:

90

Step-by-step explanation:

39+23+28=90

180-90=90

3 0
3 years ago
Janette's sister charger $5.50 per hour before 9:00 p.m for babysitting and $8 per hour after 9:00 p.m she finished babysitting
ELEN [110]
She would have started at 5:00p.m she got $5.50 for 4 hours and then she got $8.00 for 2 hours.
7 0
3 years ago
Other questions:
  • If there were 300 accidents in 1967 and 380 in 1968, what is the percent increase?
    9·2 answers
  • Can anyone please help me on this question
    15·1 answer
  • Which represents the inverse of the function f(x) = 4x?
    7·2 answers
  • What would this be after you simplify?<br><br> x^0 y^5<br> -----------<br> y^5 z^-7
    5·1 answer
  • What is the value of (-3)^3
    7·2 answers
  • if f(g(x)) = x and g(f(x)) = x, and f(x) passes through the point (5,-7), and g'(-7) = -2/3, then find the value of f'(5).
    13·1 answer
  • 3 pounds of bannas cost $1.5 What is the costant of this proportionly that relates the cost in dollars y,to the number of pounds
    5·2 answers
  • Write an equation for a function that has vertical asymptotes at x=3 &amp; x=-10
    13·1 answer
  • +5 when
    5·2 answers
  • Need help with these two math problems
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!