Answer:
7x+59
Step-by-step explanation:
Add 5 and 54
<span>$20/16=$1.25/candy bar
Candy bars cost $1.25 each </span>
Answer:
A
Step-by-step explanation:
this is because an input can only have one output, but an output can have many input
Answer:
4 1/2 in seconds is 14400
Step-by-step explanation:
Find ever origin and then multiplying by the <span>scale factor of 2 and i promise you will get your answer</span>